http://apostolmr.dp.gov.ua
Головна сторінка | Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Апостолівська м/рада >> Новини
Щодо безпеки використання газу в побуті
Версія для друку Написати листа

Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області занепокоєне негативною ситуацією, яка склалась з організацією безпечної експлуатації, ремонту та технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових та громадських будинків.

Згідно з наказом Міненерговугілля від 10.05.2018 №250, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30 травня 2018 р. за № 646/32098, визнано таким, що втратив чинність, наказ Державної акціонерної холдингової компанії «Укргаз» від 30 липня 1997 року № 35 «Про затвердження Положення про порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків, громадських будівель, підприємств побутового та комунального призначення», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 02 жовтня 1997 року за № 451/2255.

Відповідно до зазначеного наказу Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) в тарифі газорозподільних підприємств не передбачені кошти на проведення технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання (ВБСГ) житлових будинків, громадських будівель, підприємств побутового та комунального призначення.

У зв'язку з вищевикладеним газорозподільними підприємствами Дніпропетровської області з вересня 2018 року припиняються роботи з планового технічного обслуговування та планового випробування на щільність ВБСГ житлових будинків, громадських будівель, підприємств побутового та комунального призначення, які виконувались за кошти газорозподільних підприємств (за рахунок тарифної складової).

Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (далі-Закон) управитель багатоквартирного будинку зобов'язаний забезпечити належні експлуатацію та утримання майна, що перебуває в його управлінні, та несе відповідальність за його експлуатацію. Управління майном може забезпечуватися як власними силами, так із залученням інших юридичних осіб. До послуг з утримання будинків і споруд (майна) відноситься також і обслуговування внутрішньобудинкових мереж.

Згідно з Правилами безпеки систем газопостачання, затвердженими наказом Міненерговугілля від 15 травня 2015 року № 285, зареєстрованими в Міністерстві юстиції від 08 червня 2015 року за № 674/27119 (далі - ПБСГ), зокрема пунктами 3.2 та 3.3 розділу III на власників будинків покладений обов'язок щодо відповідальності за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами та забезпечення утримання систем газопостачання відповідно до вимог чинного законодавства України.

Таким чином, виходячи із діючих норм Закону та ПБСГ, відповідальною особою за утримання та експлуатацію внутрішньобудинкових систем газопостачання є власник/управитель будинку, який повинен забезпечити зазначені функції самостійно або із залученням на договірних засадах сторонньої організації, яка має відповідний дозвіл Держпраці.

Незабезпечення власником балансоутримувачем та/або орендарем (наймачем) технічного обслуговування є підставою відключення від системи газопостачання обладнання житлових та громадських будинків із встановленням заглушки.


Версія для друку Написати листа
Про цей сайт | Запитання | Адміністратор