http://apostolmr.dp.gov.ua
Головна сторінка | Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Апостолівська м/рада >> Новини
Основні положення проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій»
Версія для друку Написати листа

1) Осучаснення пенсій шляхом:

здійснення з 1 жовтня 2017 року перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон 1058), із використанням:

єдиного показника середньої зарплати, який використовується для призначення пенсії в 2017 році, на рівні 3 764 гривні 40 копійки;

показника вартості одного року страхового стажу, зниженого з 1,35 до 1 відсотка.

страхового стажу на рівні 30 років для жінок та 35 років для чоловіків для обчислення:

поглинання наявних у структурі пенсійної виплати тимчасових підвищень, надбавок, фіксованих індексацій.

На перехідний період для нових пенсій вартість року стажу -1,35% зберігається до кінця 2017 року, в тому числі при переведенні з пенсії по інвалідності на пенсію за віком.

при призначенні пенсій у 2018 році при вартості року стажу 1% використовуватиметься показник середньої заробітної плати за два останні роки, з 2019 року – показник середньої заробітної плати за три останні роки.

передбачається автоматичний перерахунок пенсій, призначених за спеціальними законами, та переведення їх на пенсію, призначену відповідно до Закону 1058.

 

2) Відновлення з 1 жовтня 2017 року виплати пенсій працюючим пенсіонерам у повному розмірі.

 

3) Перегляд розміру та умов призначення мінімальної пенсії за віком:

на рівні прожиткового мінімуму пенсія в мінімальному розмірі призначатиметься особам, в яких наявний страховий стаж 30/35 років для жінки та чоловіка.

З 1 січня 2018 року гарантія щодо забезпечення виплати пенсій в мінімальному розмірі на рівні 40 відсотків від мінімальної заробітної плати, але не менше ніж розмір прожиткового мінімуму, забезпечуватиметься особам, в яких наявний страховий стаж 30/35 років, після досягнення ними 65 років.

У разі відсутності повного стажу – виплачується розрахована пенсія. Доплата до прожиткового мінімуму до 65 років здійснюється з урахуванням доходу.

Змінюється розрахункова величина для визначення мінімального розміру пенсії для шахтаря з 80 % середньої заплати шахтаря на 80% середньої заробітної плати

 

4) Перегляд умов призначення пенсії за віком в 60 років з 1 січня 2018 року:

Застрахована особа має право самостійно визначити свій пенсійний вік:

в 60 років виходитимуть ті особи, які на 01.01.2018 року матимуть 25 років страхового стажу.

в 63 років виходитимуть ті особи, які на 01.01.2018 року мають 15 років страхового стажу, проте які не мають 25 років.

в 65 років виходитимуть ті особи, які на 01.01.2018 року мають 15 років страхового стажу, проте які не мають 25 років. Тобто в 65 років виходитимуть ті, в кого на 01.01.2019 року буде 15 років страхового стажу, проте не буде 16 років (вимога для виходу в 63 року) та, відповідно в 2028 році буде 15 років, проте не матимуть 25 років. (вимога для виходу в 63 роки) Особам, в яких не буде 15 років страхового стажу призначатиметься державна соціальна допомога після досягнення 65 років.

У разі відсутності необхідного стажу на дату досягнення віку, передбаченого частинами першою та другою цієї статті для працюючої особи, пенсію може бути призначено після набуття відповідного страхового стажу;

На перехідний період (3 роки) при втраті роботи пропонується призначати державну соціальну допомогу при 15 роках страхового стажу.

 

5) Переглядаються умови індексації (перерахунку) пенсій та щомісячних страхових виплат:

Щороку з 2021 року показник середньої зарплати переглядатиметься на 50 % росту зарплати за попередні 3 роки та на 50 % індексу споживчих цін.

У 2019-2020 роках індексація здійснюватиметься за окремим рішенням Кабінету Міністрів.

Встановлюється мінімальний розмір щомісячної страхової виплати потерпілим на виробництві – не менше прожиткового мінімуму у перерахунку на 100% втрати працездатності (на сьогодні мінімальний розмір не встановлено і такі виплати в окремих випадках є значно меншими)

З 1 березня 2018 року при проведенні перерахунку буде встановлено новий розмір щомісячної страхової виплати потерпілим на виробництві, у яких цей розмір менше мінімальної заробітної плати (3200 грн) у перерахунку на 100% відсотків втрати працездатності. (127,5 тис. застрахованих осіб отримають новий підвищених розмір такої виплати).

Встановлюється максимальний розмір щомісячної страхової виплати, у т.ч. особам, які втратили годувальника – не вище 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Потерпілому, який має право одночасно на щомісячну страхову виплату та на пенсію по інвалідності, надається право вибору більшої виплати

6) Ліквідація спеціальних пенсійних режимів:

 

Скасування спеціальних пенсій для:

Держслужбовців (на перехідний період залишені норми щодо тих, які набули необхідного стажу на 01.05.2016;

Науковців;

Осіб місцевого самоврядування;

Прокурорів;

Депутатів;

Журналістів.

При цьому пенсії, що були раніше – продовжують виплачуватися;

Якщо при перерахунку з 1 жовтня пенсія на загальних умовах буде більша – автоматичне переведення;

В період роботи на спец. посадах ці пенсії платитимуться по нормах, передбачених загальними умовами (крім тих, які були призначені до 2011 року) – повернуто стару норму.

 

7) Зміна умов купівлі стажу:

можливість покупки до 2 років відсутнього страхового стажу із застосуванням додаткового коефіцієнта:

 2 – за період до 12 місяців;

 1,5 – за період з 13 до 24 місяців;

 

8) Зміна механізму відшкодування пільгових пенсій на сплату роботодавцями підвищеної ставки внеску:

З 1 січня 2018 року для підприємств відміняється відшкодування пільгових пенсій;

Запроваджується підвищена ставка єдиного внеску (15% та 7%) залежно від умов праці;

Сплата підвищеної ставки та пільговий вихід на пенсію залишається по тих категоріях, які відшкодовували пільгові пенсії.

Така сплата не здійснюється за шахтарів, металургів, та підприємствами сільського господарства, які перебувають на четвертій групі єдиного внеску, пенсії яких відшкодовуються з держбюджету;

Запроваджується реструктуризація наявної заборгованості по відшкодуванню пільгових пенсій на 60 місяців, а також вирішуються окремі питання заборгованості по страховим та єдиному внеску.

 

9) Ліквідація пенсій за вислугу років та пільгових пенсій:

пенсії за вислугу років ліквідуються (крім артистів).

Залишається пільговий вихід на пенсію для:

Матерів, які виховали 5 дітей та інвалідів з дитинства (у 50 років);

Військових – учасників бойових дій (55 років)

Ліліпутів та диспропорційних карликів;

Чорнобильців.

 

10) Передача невластивих видатків на держбюджет щодо:

Доплати до прожиткового мінімуму;

Пенсій за вислугу років та на пільгових умовах;

видатки на виплату цільової грошової допомоги на прожиття інвалідам війни та УБД);

відшкодування єдиного внеску за працюючих інвалідів на підприємствах УТОС, УТОГ.

11) Жінкам, яким призначено дострокову пенсію в 55 років, обмежується застосування понижуючого коефіцієнта до розміру пенсії та за дзеркальним принципом відновлюється повний розмір обчисленої пенсії;

 

12) Змінюються положення щодо порядку призначення пенсії за особливі заслуги – органами Пенсійного фонду, з дати подання заяви, а не після подання особою всіх документів);

 

13) Зміни у сплаті єдиного внеску:

змінено розрахункову величину для визначення максимальної бази для сплати єдиного внеску з прожиткового мінімуму на мінімальну заробітну плату (15 мінімальних зарплат);

уточнюється порядок ведення реєстру та обміну інформацією з державного реєстру страхувальників / застрахованих осіб між органами виконавчої влади;

уточнюється категорія пенсіонерів, які працюють на спрощеній системі, та мають право на добровільну сплату єдиного внеску (щодо поширення на тих, які досягли пенсійного віку незалежно від виду пенсії);

залучено до обов’язкової сплати єдиного внеску членів фермерського господарства;

відміняється можливість сплати підприємцями 1 групи єдиного внеску в розмірі 50 % мінімального єдиного внеску.

 


Версія для друку Написати листа
Про цей сайт | Запитання | Адміністратор