http://apostolmr.dp.gov.ua
Головна сторінка | Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Апостолівська м/рада >> Новини
Реформа військкоматів в Україні з 01 січня 2019 року
Версія для друку Написати листа

В Збройних Силах України розпочинається реформування військкоматів у спеціальні ериторіальні центри з комплектації та соціальної підтримки. Це необхідно для ефективнішої роботи з військовослужбовцями, резервістами й ветеранами

Зазначені центри будуть займатися не тільки вдосконаленням порядку комплектації військ, особовим складом і організацією оборонно-мобілізаційної роботи. Також на цей центр буде покладено завдання забезпечення і впровадження нової ефективної системи обслуговування і надання сервісних послуг із соціального захисту і військовослужбовців, і членів їхніх сімей, резервістів, ветеранів війни і пенсіонерів Збройних Сил та інших військових формувань України, - повідомив міністр Степан ГІолторак.

Територіальні центри кардинально відрізнятимуться від військкоматів, адміністративно-примусові функції ОВК та РВК мають трансформуватися в рекрутингові та соціально сервісні, відповідно до стандартів НАТО.

Зокрема, серед очікуваних змін підкреслюється новий підхід до здійснення комплектування армії. Так, розгортатимуться спеціальні вербувальні ділянки, де будуть проводитися відповідні роз'яснювальні заходи з громадянами, які виявили бажання вступити на контракт до Збройних сил України.

Відзначимо, що експеримент з реформування військкоматів вже запроваджено на базі ; Дернігівського обласного військкомату і Козелецького районного військкомату. На протязі 2018 року реформу втілюватимуть у життя по всій Україні і повноцінно працюватимуть ТЦК з 01 січня 2019 року.

Наразі виникла потреба відходу від радянських військкоматів. Військкомат потрібен для того, щоб надавати послуги, і це не має відволікати від внутрішніх завдань - роботи з документами, мобілізованими, підготовкою кадрів. У військкоматах буде створена відкрита та закрита зона. У відкритій зоні встановлять прозорі двері - для зменшення корупційної складової.

Під час реалізації пілотного проекту відвідувачів зустрічатиме нова вивіска на військкоматах територіальний центр комплектування та соціальної підтримки»

У холах облаштують "рецепцію", яка працюватиме за принципом відкритого вікна. Працівник відповідатиме на всі запитання відвідувачів, а якщо питання будуть специфічного напрямку - викликатимуть відповідного працівника.

Прийом громадян, робота ТЦК планується по принципу сервісного центру «Єдиного вікна». Наприклад, колишній АТОшник прийшов до «Єдиного вікна», йому фаховий спеціаліст соціального напрямку надасть всі необхідні роз'яснення, допоможе зібрати документи. А зараз військові ходять по різним установам, інстанціям та збирають довідки, інколи не навіть не знають куди звернутись, щоб отримати ту чи іншу пільгу. Для отримання довідки не потрібно буде ходити по кабінетах - усе буде в одному місці. У холах нових військкоматів буде ресепшн, де можна буде отримати інформацію чи скерування до конкретного фахівця. Також заплановано створити call-центр для військовослужбовців і закупити нові комп'ютери для роботи з громадянами онлайн.

Новий підхід дозволить посилити заходи вербування громадян на військову службу

за контрактом. Набір здійснюватиметься окремо для кожного виду (роду) військ Збройних Сил України. До того ж, створення Центрів повинно покращити обліково-мобілізаційну роботу та забезпечити прозорість та підвищити якість надання адміністративних послуг громадянам.

Для звичайних призовників та солдатів ця реформа критичних змін не принесе. Однак створення Єдиного державного реєстру військовозобов'язаних дещо зменшить кількість складних бюрократичних процедур. Наприклад, при переїзді до іншого міста сходити до центру комплектації треба буде лише раз - там і знімуть з обліку, і поставлять на нове місце. А електронний документообіг дасть змогу позбутися численних папок з особовими справами.


Версія для друку Написати листа
Про цей сайт | Запитання | Адміністратор