http://apostolmr.dp.gov.ua
Головна сторінка | Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Апостолівська м/рада >> Новини
Безкоштовна правова допомога
Версія для друку Написати листа

ІНФОРМАЦІЯ

АПОСТОЛІВСЬКОГО БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

за 6 місяців роботи

В Апостолівському районі з 1 вересня 2016 року розпочало свою діяльність Апостолівське бюро правової допомоги Першого Криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги . За півроку роботи за отриманням первинної правової допомоги до Бюро звернулося 778 осіб. Вісімнадцятьом особам для представництва їх інтересів в судах призначено представника за рахунок держави. Питання, з якими звертаються громадяни, досить різноманітні. Це й питання виконання судових рішень, питання з оформлення спадщини, питання виконання аліментних зобов’язань, спори з банківськими установами, виділення земельних ділянок учасникам АТО, розірвання шлюбу у судовому порядку, оформлення або переоформлення документів на нерухоме майно, тощо.

Для забезпечення надання безоплатної первинної правової допомоги працівники Бюро:

• роз’яснюють положення законодавства у сфері безоплатної правової допомоги;

• надають правову інформацію, консультації та роз’яснення з правових питань;

• складають заяви, скарги інші документи непроцесуального характеру;

Для реалізації такої функції, як забезпечення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги, співробітники Бюро:

• приймають звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги;

• допомагають у складанні таких заяв, здійснюють їх реалізацію.

Надання безоплатної вторинної правової допомоги включає:

• складання документів процесуального характеру;

• представництво інтересів осіб.

Так, працівниками Апостолівського бюро правової допомоги на протязі вересня 2016 р. – лютого 2017 р. проведено 28 виїзний прийом (м. Зеленодольськ щочетверга з 09.00 до 12.00, с. Українка, с. Запорізьке, с. Нива Трудова, с.Перше Травня, с.Камянка, с.Токівське) на яких прийнято  148 осіб.

В січні-лютому 2017 року на сесіях Апостолівської міської ради та Зеленодольської міської ради розглянуті та  прийняті Програми по наданню безоплатної правової допомоги населенню Апостолівської та Зеленодольської об’єднаних територіальних громад.

Реалізація вищезазначених Програм забезпечить доступність безоплатної первинної правової допомоги для усіх мешканців громад, включаючи віддалені від адміністративного центру (м. Апостолове) населені пункти, та безоплатної вторинної правової допомоги для соціально незахищених категорій осіб, які відповідно до статті 14 Закону України “Про безоплатну правову допомогу” мають право на призначення адвоката за рахунок держави у цивільних та адміністративних справах. В 2017 році планується прийняття таких Програм і в Нивотрудівській та Грушівській ОТГ.

Працівники Бюро здійснюють заходи з правопросвітництва серед населення та співробітництва з іншими установами та організаціями з приводу координації дій щодо надання громадянам БПД. В цій площині постійно приймається  участь у семінарах, які організовуються для безробітних Апостолівським районним центром зайнятості; прийнято участь у семінарі, для демобілізованих військовослужбовців організованому Апостолівським районним центром зайнятості;  прийнято участь у  зустрічі в Апостолівській РДА представників Дніпропетровської обласної державної адміністрації з сім’ями загиблих учасників АТО. Спільно з Данською спілкою у справах біженців та ГО «Право на захист» та «Розвиток Апостолівської громади» організовано та проведено семінар-нараду для внутрішньо переміщених осіб.

Також працівниками Бюро проведений виїзний прийом для людей похилого віку та інвалідів, які перебувають у відділенні стаціонарного догляду Апостолівського районного територіального центру соціального обслуговування та один раз на квартал проводиться консультування осіб, які перебувають на обліку в Апостолівському районному відділі з питань пробації (кримінально-виконавча інспекція).

Налагоджена співпраця з громадськими організаціями Апостолівського району – ГО «Розвиток Апостолівської громади» , «Земельний центр», «Старокутський курінь», «Спілка активістів Грушівської громади», «Апостолівська міська організація ветеранів», «Агенція місцевого розвитку» м.Зеленодольськ. В другому кварталі 2017 року з цими громадськими організаціями планується підписання меморандумів про співпрацю.

Види послуг, які можна отримати в Апостолівському бюро правової допомоги:

- безоплатна первинна правова допомога (правова інформація, роз'яснення та юридичні консультації, складання документів непроцесуального характеру);

- забезпечення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги (складання процесуальних документів, представництво інтересів в суді та інших органах для громадян , визначених у ст.14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу»).

Адреса Апостолівського бюро правової допомоги Першого Криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: Дніпропетровська область, м.Апостолове, вул.Центральна , 63, 1 поверх.

Графік роботи: м.Апостолове - понеділок - п’ятниця з 8.00. до 17.00, м.Зеленодольськ - щочетверга, з 9.00. до 12.00.

Телефони для довідок : 9-12-90, 068-208-50-52.


Версія для друку Написати листа
Про цей сайт | Запитання | Адміністратор