http://apostolmr.dp.gov.ua
Головна сторінка | Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Апостолівська м/рада >> Новини
День української писемності та мови
Версія для друку Написати листа

 День української писемності та мови - свято, яке відзначається  з 1997 року в нашій країні. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента  на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства.

За православним календарем - це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця-послідовника творців слов'янської писемності Кирила та Мефодія, письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Щороку 9 листопада відбувається написання радіодиктанту національної єдності усіма бажаючими. У цьому році диктант відбувся під гаслом "Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета". Кількість учасників радіодиктанту національної єдності постійно зростає, а географія – поширюється. Це люди різного віку і різних професій: політики й активісти, школярі та студенти, військові і робітники, пенсіонери і домогосподарки. Вік деяких учасників сягає 90 років.

Усі   загальноосвітні навчальні заклади Апостолівської міської ради також долучилися до написання XVII Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, який транслювався в ефірі Першого каналу Українського радіо, Першого національного телеканалу України. Цей захід відбувся у рамках І-го етапу XVIII Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика. 

Сподіваємось, що свічечка української "Ї" горітиме вічно!

Відділ освіти виконкому міської ради


Версія для друку Написати листа
Про цей сайт | Запитання | Адміністратор