http://apostolmr.dp.gov.ua
Головна сторінка | Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Апостолівська м/рада >> Новини
Увага кір!!!!
Версія для друку Написати листа

Виконавчий комітет Апостолівської міської ради повідомляє, що наразі в Україні спостерігається значне зростання рівня захворюваності на кір. В поточному році вже 735 людей із 15 регіонів України захворіли на кір. Більшість із них – діти. Ріст захворюваності, насамперед, пов’язаний із низьким рівнем вакцинації. Високий рівень захворюваності зареєстровано в Одеській, Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській областях.

Кір – небезпечне вірусне захворювання, яке характеризується загальною інтоксикацією, запаленням слизових оболонок очей, носоглотки, верхніх дихальних шляхів, характерним висипанням, яке може мати серйозні наслідки, особливо у дітей віком від 2 до 5 років, а також у дорослих, які не були вакциновані і не хворіли в дитинстві.

Збудник кору - вірус, не стійкий у зовнішньому середовищі, швидко поширюється і передається при кашлі, чханні обо тісному контакті з хворою на кір людиною.

Клінічна картина

Інкубаційний період від 7 до 21 дня. Джерелом інфекції є хвора людина, яка заразна з останніх двох днів інкубаційного періоду до п’ятого дня після появи висипу. Починається хвороба гостро з симптомів загальної інтоксикації: температура підвищується до 38оС і вище, загальна слабкість, головний біль, сухий кашель, кон’юнктивіт. Період висипання починається з 4-5-го дня хвороби і триває до 3 днів. Характерна етапність висипань. Перші елементи висипання виникають за вухами, на спинці носа, потім протягом першої доби вона швидко поширюється на обличчя, шию, частково на верхню частину грудної клітини. На 2-у добу висип покриває весь тулуб, а на 3-ю – верхні і нижні кінцівки.

Ускладнення - запалення середнього вуха (отит), запалення дихальних шляхів (бронхіт), пневмонія, енцефаліт.

Якщо Ви чи Ваша дитина захворіли, необхідно:

- терміново звернутися за медичною допомогою - викликати лікаря додому (103);

- до приходу лікаря обмежити контакт з родичами, іншими людьми до мінімуму;

- повідомити лікаря про всі контакти за останні 10-20 днів;

- при кашлі, чханні прикривати рот і ніс, використовуючи респіратор, носову хустинку або серветку, частіше мити руки з милом;

-не займатися самолікуванням!

Профілактика кору:

- найкращий захист від кору – вакцинація планова або при виникненні епідемії;

- ізоляція хворих, вологе прибирання та часте провітрювання приміщень, де вони знаходяться.

Відділ надзвичайних ситуацій,

громадської безпеки, оборони, мобілізаційної

роботи та взаємодії з правоохоронними органами

виконкому Апостолівської міської ради 


Версія для друку Написати листа
Про цей сайт | Запитання | Адміністратор