http://apostolmr.dp.gov.ua
Головна сторінка | Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Апостолівська м/рада >> Новини
В кожному районі Дніпропетровщини відкриють інклюзивно-ресурсні центри – Валентин Резніченко
Версія для друку Написати листа

В кожному районі Дніпропетровщини відкриють інклюзивно-ресурсні центри. Таке рішення сьогодні в облдержадміністрації скріпили Меморандумом між ДніпроОДА та місцевими громадами, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Дніпропетровщина – лідер в Україні із впровадження інклюзивної освіти. Область працює над створенням у школах освітнього середовища для особливих дітей. У 2017 році перший в Україні інклюзивно-ресурсний центр відкрили у Солонянській опорній школі. Цей проект – частина соціальної програми «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації» голови Благодійного Фонду Порошенка, дружини Президента України Марини Порошенко. Нині такий досвід поширюватиметься на всю область», - зазначив Валентин Резніченко.

Інклюзивно-ресурсні центри (ІРЦ) облаштовуватимуть за проектом Фонду Порошенка. Їх відкриватимуть при школах та в нових, окремо зведених будівлях. Такі центри з’являться в усіх містах, районах і громадах. Відповідне рішення скріпили Меморандумом. Його підписала ДніпроОДА з головами міст, райрад, об’єднаних територіальних громад.

«Діти з особливими потребами не будуть навчатися в інтернатах радянського типу, як раніше. Створення інклюзивно-ресурсних центрів дає можливість ввести особливих дітей в сучасну українську школу. Завдяки цьому дітлахи відчуватимуть себе комфортно”, - розповів перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман

В ІРЦ займатимуться діти від 2 до 18 років.

«Інклюзивно-ресурсні центри потрібні в кожному районі, в кожній громаді. Адже має бути доступ до освіти всім без винятку дітям», - поділилася голова Гречаноподівської сільської об'єднаної громади Галина Усик.

Нині в регіоні вже 150 інклюзивних навчальних закладів, які відвідують близько 500 учнів. У 2017 році у школах Дніпропетровщини облаштували більше півсотні медіатек та 18 ресурсних кімнат.

 

У ДніпроОДА сьогодні підписали Меморандум про створення мережі інклюзивно-ресурсних центрів

 

Його підписали голови міських, районних рад та територіальних громад

 

В кожному місті, районі та громаді Дніпропетровщини відкриють інклюзивно-ресурсні центри

 

Олег Кужман: «Створення інклюзивно-ресурсних центрів дає можливість ввести особливих дітей в сучасну українську школу. Завдяки цьому дітлахи не відчуватимуть, що вони мають особливі потреби»

 

Область працює над створенням освітнього середовища для особливих дітей

Перший в Україні Інклюзивно-ресурсний центр відкрила дружина Президента України Марина Порошенко в Солонянській опорній школі

 

У центрі - кімнати для індивідуальної роботи з особливими дітьми

 

З малечею працює логопед,..

 

дефектолог, психолог і корекційні педагоги

 Ресурсна кімната має й зону відпочинку

У 2017 році у школах Дніпропетровщини облаштували більше півсотні медіатек та 18 ресурсних кімнат

За матеріалами Дніпропетровської ОДА


Версія для друку Написати листа
Про цей сайт | Запитання | Адміністратор