http://apostolmr.dp.gov.ua
Головна сторінка | Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Апостолівська м/рада >> Новини
Збережемо історичну пам’ять!
Версія для друку Написати листа

Бій під Крутами став символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну. Вшануванню пам’яті загиблих під Крутами в рамках молодіжної патріотичної акції «Пам'ятаємо Героїв Крут», ініційованої Дніпропетровською обласною бібліотекою для молоді ім. М.Свєтлова, комунальним закладом культури «Апостолівська міська бібліотека» спільно з Апостолівським міським історико – краєзнавчим музеєм 25 січня 2018 року проведено відео годину історії та патріотизму «Крути 1918. Пам’яті героїв!» для учнів 8-х класів загальноосвітньої школи №4 (класні керівники О.П.Петренко та Р.І.Хомич). Захід зацікавив відвідувачів. Зі слів бібліотекаря кафедри юнацтва КЗК «Апостолівська міська бібліотека» Л.Зіновєвої вони дізнались, що цей бій тривав майже п’ять годин поспіль між чотирьохтисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва, який загалом нараховував лише чотири сотні вояків. У перебігу військових дій цей бій якогось вирішального значення не мав та у свідомості багатьох українців особливого значення набув завдяки героїзму української молоді. Особливо вразила сучасників подія поховання юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків та були ними страчені. Завідуюча музеєм З.Хомич розповіла, як на похороні у Києві біля Аскольдової могили голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам'яті тридцяти». Так склалося, що десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії. У 2006 році на місці бою встановлено пам'ятник, до нього йдуть і йдуть люди вклонитися героям та покласти квіти.

Молодь переглянула фрагменти документального фільму «Недооціненний урок історії. Герої Крут», відео «Бій під Крутами», кліп «Ніколи не плач» (С.Василюк) та вшанувала пам’ять загиблих героїв хвилиною мовчання, запаливши свічки. Цей страшний бій залишив в пам’яті нащадків сум, гордість, пекучий біль. Трагічна загибель студентського куреня під Крутами, легендарні подвиги юних вояків передавалися з покоління в покоління, вголос і пошепки. Так було збережено історичну пам’ять, яка проростала крізь репресії та знущання, зуміла вижити у роки тоталітаризму.

Учні 8-А та 8-Б класів Апостолівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів №4 долучилися до проведення Акції, яка проходить з 20 січня по 10 лютого 2018 року, продекламували вірші, присвячені подвигу героїв Крут та їх памяті, використали офіційний хештег «#Пам'ятаємоГероївКрут» та представили «фотовшанування» у відкритій групі #Пам'ятаємоГероївКрут на Facebook за посиланням:

https//www. facebook.com/groups/318087265349161/?source=create_flow

Роботи, які наберуть по завершенню Акції найбільшу кількість лайків, отримають відзнаки.

Тож давайте не будемо байдужими до нашої історії і проголосуємо за наших учасників.

 

В.Є. Лимаренко - директор КЗК «Апостолівська міська бібліотека» 


Версія для друку Написати листа
Про цей сайт | Запитання | Адміністратор