http://apostolmr.dp.gov.ua
Головна сторінка | Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Апостолівська м/рада >> Новини
Безкоштовна правова допомога
Версія для друку Написати листа

До уваги мешканців Апостолівської об'єднаної територіальної громади !

Апостолівське бюро правової допомоги інформує:

05 січня 2017 року набирає чинності Закон України “Про Вищу раду правосуддя” та зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», внесені з метою розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу (призначення адвоката за рахунок держави у цивільних та адміністартивних справах та для потерпілих і свідків — у кримінальних справах).

Насамперед, йдеться про:

- внутрішньо переміщених осіб;

- осіб, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб;

- особи, які перебувають під юрисдикцією України і звернулися для отримання статусу особи, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Крім того, БВПД ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій, іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надаватиметься не лише з питань їх соціального захисту, як це було до прийняття зазначених змін, а з будь-яких інших питань.

Також суттєво змінилися підходи до визначення рівня малозабезпеченості:

- особа матиме право на призначення адвоката за рахунок держави, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів;

враховуватиметься середньомісячний дохід особи, яка звертається за допомогою, а не середньомісячний сукупний дохід сім’ї, як це було дотепер.

Відтепер набагато більше мешканців зможуть звертатись за послугами адвоката за рахунок Державного бюджету України. Нагадуємо також, що за правовою інформацією, консультаціями, допомогою у складанні непроцесуальних документів до бюро можуть звертатись УСІ мешканці громади.

Усього Апостолівським бюро правової допомоги  за вересень-грудень  2016 року прийнято 488 осіб, а адвоката у цивільних та адміністративних справах призначено 8 особам.

За  4 квартал працівниками бюро здійснено 19 виїзних прийомів , під час яких прийнято 121 особу.

В 2017 році по Апостолівській об'єднаній територіальній громаді  планується проведення 4 виїзних прийомів на місяць в селах громади.

Отже, повний перелік осіб, які мають право на призначення адвоката за рахунок держави:

• Малозабезпечені особи, якщо середньомісячний дохід особи не перевищує   2-х прожиткових мінімумів.

• Інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не первищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб.

• Діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які опинились у складних життєвих обставинах.

• Ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» - на всі види правових послуг.

• Внутрішньо переміщені особи.

• Особи, які претендують на встановлення статусу ВПО або УБД, статусу особи, на яку поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

• Особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною.

• Жінки, які мають статус “Матері-героїні”, або народили і виховали 5 і більше дітей.

• Особи,  на яких поширюється дія Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового та тимчасового захисту».

• Особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань.

• Особи, щодо яких суд розглядає  справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи.

• Особи, щодо яких суд розглядає  справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку.

• Особи, реабілітовані відповідно до законодавства України.

Апостолівське бюро правової допомоги розташовано за адресою: Дніпропетровська область, м. Апостолове, вул. Центральна, 63 , 1 поверх. Тел.9-12-90 , 068-208-50-52.


Версія для друку Написати листа
Про цей сайт | Запитання | Адміністратор