http://apostolmr.dp.gov.ua
Головна сторінка | Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Апостолівська м/рада >> Новини
Легалізація робочих місць – шлях до стабільності
Версія для друку Написати листа

Легалізація робочих місць – це спільний внесок у стабільне майбутнє, який і держава, і бізнес, і громадяни роблять вже сьогодні. Це обов’язкова умова добробуту та підвищення рівня життя всієї країни та кожного українця.

Такі явища як «тіньова» зайнятість та «нелегальна заробітна плата» є не лише порушенням чинного законодавства про працю, а й податкового законодавства. Саме від стану продуктивної зайнятості населення в значній мірі залежить наповненість бюджетів усіх рівнів. Належний облік у сфері зайнятості, націленість на створення нових робочих місць суттєво впливають на можливості соціально-економічного розвитку територій.

Проблема нелегальної заробітної плати нині становить серйозну соціально-економічну загрозу через недоотримання коштів місцевими бюджетами. Рівень надходження податку з доходів фізичних осіб знаходиться в прямій залежності від рівня заробітної плати. Тому так важливо, щоб працівники отримували офіційну заробітну плату, а не в «конвертах», яка б забезпечувала добробут кожної родини, а місцевий бюджет мав би при цьому стабільні надходження.

Легалізація зайнятості, створення додаткових робочих місць та підвищення рівня заробітної плати є базовим фактором для поліпшення добробуту населення.

Основними факторами, які впливають на покращення показників ринку праці є: збереження ефективних існуючих та створення нових робочих місць, сприяння розвитку підприємництва та самозайнятості, легалізація трудових відносин, підвищення рівня заробітної плати, ліквідація заборгованості з виплати заробітної плати, підвищення професійної компетенції безробітних та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи.

Легалізація робочих місць та заробітної плати – соціальна захищеність кожного. Питання виплати офіційної, прозорої зарплати сьогодні є дуже актуальним. Адже більшість працівників іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати неофіційну, вищу за мінімальну зарплатню. Трапляється, що зарплата працівника значно відрізняється від тієї, яка записана у відомості. Це з’ясовується згодом, у випадку коли працівнику потрібна довідка про доходи, наприклад, для отримання кредиту чи для пред’явлення у Пенсійний фонд при оформленні пенсії.

Не оформлений офіційно працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та їх перерахунків у подальшому. Тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним.

Шановні громадяни! Не позбавляйте себе соціальних благ, забезпечте собі старість, не сприяйте порушенням трудового законодавства.

Шановні працедавці! Не чекайте  проведення  перевірки, своєчасно оформляйте найнятих робітників, виплачуйте і відображайте в звітності реальну зарплату. Пам’ятайте, ухилення від сплати податків в усіх проявах, у т.ч. шляхом використання нелегальної найманої праці тягне фінансову, адміністративну та карну відповідальність.


Версія для друку Написати листа
Про цей сайт | Запитання | Адміністратор