http://apostolmr.dp.gov.ua
Головна сторінка | Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Апостолівська м/рада >> Новини
Виплата аліментів на дитину: що про це треба знати, та які зміни хоче внести Верховна Рада України
Версія для друку Написати листа

 

Згідно із Сімейним кодексом України аліменти на дитину виплачуються до досягнення нею 18-річного віку. Сьогодні мінімальний розмір утримання на одну дитину не може бути меншим, аніж 30% прожиткового мінімуму. Однак невдовзі розмір аліментів може збільшитися.

Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроект щодо збільшення розміру аліментів на утримання дитини. За це рішення проголосували 244 депутати. Так, мінімальний розмір аліментів з сьогоднішніх 30% прожиткового мінімуму збільшать до 50%, а також враховуватимуть приховані доходи платника аліментів при визначенні їх розміру.

Окрім того, у законопроекті пропонується спростити процедуру прийняття судового рішення щодо стягнення аліментів. Зокрема, встановити право того з батьків, з яким проживає дитина, визначати спосіб стягнення аліментів та отримувати 1/4 на одну дитину, на двох дітей – 1/3, на трьох і більше – половину заробітку платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів.

Серед іншого, проектом закону передбачається звільнити позивача від сплати судового збору в справах про стягнення додаткових витрат, пені (неустойки) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів та зміну способу їх стягнення. Однак поки що законопроект не прийняли в цілому.

В якому випадку дитині призначають аліменти?

Тоді, коли вона проживає окремо від другого з батьків. При цьому необов’язковою є наявність факту розірвання шлюбу батьків.Отримувати аліменти може як неповнолітня так і повнолітня дитина у передбачених законом випадках.

Як визначається розмір аліментів?

Суд визначає розмір аліментів в залежності від кількості дітей та інших осіб, яких утримує платник аліментів; доходу платника аліментів (розмір та регулярність), його матеріального стану; стану здоров’я платника; стану здоров’я дитини та її матеріального забезпечення.

Сімейний кодекс зазначає, що розмір аліментів не може бути меншим за 30 відсотків від встановленого прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Чи можна змінити розмір аліментів?

Зауважимо, зобов’язання щодо сплати аліментів можуть виникати на підставі рішення суду, на підставі договору батьків, який засвідчив нотаріус, а також у разі добровільного бажання платника на сплату аліментів. Розмір аліментів може бути збільшений, якщо є потреба в додаткових витратах на лікування, відпочинок, навчання дитини чи, наприклад, при покращенні фінансових можливостей платника аліментів.

Водночас зменшити розмір аліментів можуть у випадку зміни матеріального або сімейного стану платника.

Що робити, якщо є заборгованість по аліментах?

У випадку неможливості витребувати кошти на утримання дитини самостійно необхідно звертатися до органів Державної виконавчої служби, які в установленому законом порядку будуть слідкувати за сплатою аліментів.

Яка відповідальність за ухилення від сплати аліментів?

Рівень відповідальності залежить від ступеню ухилення платника. На нього можуть бути накладені штрафні санкції, а у разі злісного ухилення від сплати аліментів – наприклад, переховування від контролюючих органів, тривалого ухилення та інших обставин – для такого платника виникає загроза кримінальної відповідальності. Покарання за такий злочин передбачає виправні роботи або обмеження волі на строк до трьох років.

Чи можлива сплата аліментів після повноліття?

Зобов’язати платника аліментів сплачувати кошти на утримання дитини після досягнення нею 18-річного віку можна, якщо дитина навчається у вищому навчальному закладі. Підтвердити цей факт ви можете, отримавши довідку з ВНЗ, після чого вам необхідно звернутись до суду з відповідною заявою. Однак при цьому також враховуються фактори, які характеризують платника.

Гловний спеціаліст Апостолівського бюро                           Ірина Бритова

 


Версія для друку Написати листа
Про цей сайт | Запитання | Адміністратор