http://apostolmr.dp.gov.ua
Головна сторінка | Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Апостолівська м/рада >> Новини
Гірчить Чорнобиль крізь віки
Версія для друку Написати листа

Тридцять друга трагічна весна… Наче це було недавно та пройшли вже роки. Багато свідків цієї трагедії розповідають як це було, що це було… і чому це було.

Міська бібліотека для дітей не може стояти осторонь цієї події. Кожного року до роковин трагедії в бібліотеці проходять заходи. Ось і цього року до бібліотеки завітали учні 8-х класів ЗШ №1 на урок пам’яті «Гірчить Чорнобиль крізь роки». Бібліотекарі розповіли про Чорнобиль до трагедії, про його доброзичливий світ, його краєвиди, красу Поліської природи, багаті ліси, якими славилась Чорнобильська земля. Все це було до жахливої позначки, до радіаційної межі, проораної квітневої ночі 1986-го… Біда розчинилася у духмяному повітрі, в біло-рожевому цвітінні яблунь та абрикосів, у воді сільських криниць, у молоці корів, у всій красі та зелені. Біда розчинилася в людях…

Запрошені на захід дізналися про історичні трагедії нашої неосяжної України, які пережив український народ та ще одну трагічну сторінку в історії нашої землі.

За покликом рідної землі на захист свого народу першими стали пожежні з охорони ЧАЕС. В смертельному двобої загинули ті, що були на зміні і хто ліквідував пожежу. Їх було 28 – пожежних Чорнобиля. Діти побачили на відеоролику їхні обличчя та прізвища, вшанували хвилиною мовчання їхню пам’ять. Герої Чорнобиля відомі всьому світу. Страшна біда відгукнулась атомним відлунням над сусідніми землями України, Росії, Білорусії та усієї Європи.

Протягом заходу учні читали вірші, дивилися відеоролики, на фоні пісні «Для кого» зворушливо вдивлялися в кадри цієї трагедії. В кінці заходу бібліотекарем проведено бібліографічний огляд літератури біля книжкової виставки «Чорнобиля біль у серцях».


Версія для друку Написати листа
Про цей сайт | Запитання | Адміністратор